POLYPHONIA FESTIVAL

POLYPHONIA FESTIVAL to nowa propozycja muzyczna, festiwal, kt贸ry ju偶 w czasie pierwszego grudniowego weekendu zago艣ci na kulturalnej mapie Warszawy. Wy- darzenia festiwalowe zosta艂y zaplanowane na dni 5 i 6 grudnia 2014 roku ? wyst膮pi wtedy 12 projekt贸w, w tym m.in. szwedzki TM404, czyli Andreas Tiliander, chi艅ski eksprymentator Zen Lu oraz Warszawska Orkiestra Lap- topowa. R贸wnolegle odb臋dzie si臋 premiera p艂yty forma- cji Snow Crash Trio, do kt贸rej nawi膮偶e koncert tej偶e grupy po艂膮czony z premierow膮 sprzeda偶膮 albumu. Koncerty i warsztat odbywa膰 si臋 b臋d膮 w dw贸ch warszawskich lokalizacjach. Koncerty artyst贸w eksperymentalnych w warszawskiej Zach臋cie Narodowej Galerii Sztuki, za艣 w 艣wie偶o otwartej filii kultowego, bydgoskiego klubu M贸zg w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta H眉bnera zostanie zaprezentowana scena klubowa.

POLYPHONIA to aktywno艣膰 艣ci艣le powi膮zana z dzia艂a- j膮c膮 od ponad roku stron膮 WWW.POLYPHONIA.PL, na kt贸rej ludzie zaanga偶owani w nowe obszary muzyczne prezentuj膮 sw贸j punkt widzenia na aktualnie twor- zon膮 i publikowan膮 muzyk臋, technologie zwi膮zane z tw贸rczo艣ci膮 oraz zmiany dotykaj膮ce ca艂e 艣rodow- isko muzyczne. Festiwal jest tak偶e 艣ci艣le zwi膮zany z dzia艂alno艣ci膮 Fundacji Sztuka i Technologia, kt贸ra od lat aktywnie wspiera dzia艂ania polskiej sceny muzyki elektronicznej, wykraczaj膮c tak偶e poza Europ臋 poprzez aktywno艣膰 na terenie Chin. POLYPHONIA FESTIVAL to nowa inicjatywa Fundacji Sztuka i Technologia, jed- nak organizatorzy b臋d膮 czerpa膰 z do艣wiadcze艅 zbi- eranych podczas 12. edycji imprezy, jak膮 by艂 Warsaw Electronic Festival ? jeden z pierwszych, wa偶niejszych warszawskich festiwali muzyki elektronicznej.

W tym roku POLYPHONIA FESTIVAL zaproponuje wydarzenia muzyczne kierow- ane do wielbicieli muzyki ambientalnej i eksperymentlanej, a tak偶e zwolennik贸w techno, czyli gatunku coraz pr臋偶niej rozwijaj膮cego si臋 w naszym kraju. Festiwal zago艣ci w takich miejscach jak zach臋ta, gdzie uczestnicy b臋d膮 mieli szans臋 pos艂ucha膰 live act贸w artyst贸w polskich oraz chi艅skich zwi膮zanych z dzia艂aj膮cym od 2006 roku projektem ChoP. B臋dzie to r贸wnie偶 miejsce premierowej prezen- tacji p艂yty zespo艂u Snow Crash Trio, wydanej przez oficyn臋 WEFREC. Drugim wa偶nym miejscem wydarze艅 festiwalowych b臋dzie nowo otwarta filia legend- arnego klubu M贸zg, na kt贸rego scenie zaprezentuj膮 si臋 jedni z najlepszych polskich producent贸w muzyki techno. Fina艂em wydarzenia b臋dzie za艣 wyst臋p szwedzkiego artysty TM404, Andreasa Tiliandera, jednego z najciekawszych producent贸w techno powracaj膮cego do korzeni brzmieniowych tej muzyki. TM404 gra wy艂膮cznie przy u偶yciu kultowych syntezator贸w Rolanda TB303 oraz automat贸w perkusyjnych tej偶e marki.

Pe艂ny program znajd膮 Pa艅stwo na stronie festiwalu
www.polyphonia.pl/festival