O fundacji / About

Fundacja zosta艂a powo艂ana do 偶ycia 7 pa藕dziernika 2005. Celem Fundacji jest propagowanie oraz inicjowanie dzia艂a艅 tw贸rczych inspirowanych rozwojem technologii, a tak偶e upowszechnianiem efekt贸w tych dzia艂a艅, z pomoc膮 r贸偶nych aktywno艣ci i form przekazu w tym wsp贸艂pracy i prezentacji koncertowej, radiowej, telewizyjnej i wydawniczej.

Od momentu powstania Fundacja zaanga偶owana by艂a merytorycznie w rozw贸j Warsaw Electronic Festival, a nast臋pnie w pe艂n膮 organizacj臋 tej imprezy oraz jej otwarcie na udzia艂 artyst贸w w procesie powstawania Festiwalu. Fundacja animuje powstawanie spo艂eczno艣ci artystycznej licz膮cej sobie obecnie oko艂o 700 os贸b i projekt贸w. W efekcie organizowany jest szereg dzia艂a艅 tw贸rczych, koncertowych oraz wydawniczych.

Fundacja stymuluje r贸wnie偶 wymian臋 opinii 艣rodowisk tw贸rc贸w i dziennikarzy podczas organizowanej od 2009 Konferencji WEFCON. Celem konferencji jest ukazanie r贸偶nych kontekst贸w powstawania sztuki pod wp艂ywem technologii. WEFCON zosta艂 zorganizowany po raz pierwszy w dniach 14-21 listopad 2009, uczestniczy艂o w nim, w charakterze prelegent贸w kilkunastu ekspert贸w z r贸偶nych dyscyplin. Odby艂y si臋 r贸wnie warsztaty oraz dzia艂ania koncertowe. WEFCON organizowany jest rok do roku w Zach臋cie Narodowej Galerii Sztuki

Od 2009 Fundacja uruchomi艂a cykl dzia艂a艅 prezentacyjnych i warsztatowych pod nazw膮 WEF.LIVE.LAB. Program realizowany wsp贸lnie z Zach臋t膮 Narodow膮 Galeri膮 Sztuki oraz Warsaw Electronic Festival.

Fundacja Sztuka i Technologia (The Art and Technology Foundation) was founded on 7 November 2005. The main goal of the Foundaton is the popularisation and initiation of creative actions inspired by the development of technology, as well as promotion of its effects with different tools. All works are presented during concerts, radio broadcasts, TV shows and in publications.

From the very beginning the Foundation was actually involved in the development of the Warsaw Electronic Festival and later in the full organisation of this event. The Foundation is also involved in the stimulation of the artistic community which currently amounts to about 700 solo artists and cooperative projects.

The Foundation also stimulates the exchange of different opinions of artistic communities, journalists and academians during the WEFCON Conference which has been organised annually since 2009. All concerts, workshops and discussions are held in the Zach臋ta National Gallery of Art in Warsaw.

Since 2009 the Foundation has organised presentations, workshops and live performances under the WEF.LIVE.LAB label. This programme is developed together with the Zach臋ta National Gallery of Art in Warsaw and Warsaw Electronic Festival.